Teslimat

İptal ve İade Koşulları

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Aldığınız ürünün iadesini, teslimat tarihinden itibaren aynı gün içerisinde banvitburada.com tarafından düzenlenmiş faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile yapabilirsiniz.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu-tabak veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. - Orijinal kutusu / ambalajı bozulmuş, teslim edildiği şartlardaki gibi olmayan, sıcaklık kontrolü göz ardı edilmiş, soğuk zinciri korunmamış, kokuşmuş, rengi değişmiş; mamulün üzerinde ve www.banvit.com veya www.banvitburada.com internet sitemizde saklama koşulları sayfamızda belirtilmiş saklama koşulları göz önüne alınarak saklanmamış ve kısa sürede olsa soğutucuda bekletilmemiş (örnek: orijinal tabak, kutu, paket, kutu üzerine yapıştırılmış koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez), tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kurye firmamız tarafından alınmaktadır. Diğer durumlarda ise kurye teslimat ücreti size aittir.

- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda bilgi alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır (Örn : yemek çeşidine göre yanlış mamul siparişi verilmesi, adet farklılığı, gramaj farklılığı gibi).

"Özel Ürünler için iade şartları"

Diğer ürünlerin iadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı, bozuk, kokuşmuş, ısınmış, ürün teslim edildiğinde son kullanma tarihi geçmiş veya ayıplı çıkması halleri dışında; açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler (Örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler vs. ), tek kullanımlık ürünler, veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir. İade İşlemleri - Gelen ürün öncelikle "İade Bölümü" tarafından incelenir. Gerekli durumlarda ürün, yetkili şubemiz ve kuryemiz tarafından tedarikçi şubemize veya laboratuvara test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

- İade onaylandığında sistemimizdeki e-posta adresinize ürün bedeli, e-dekont olarak gönderilmektedir. Bu e-postayı aldığınızda sitemizdeki "Müşteri Hizmetleri" bölümünden veya www.banvitburada.com "İletişim" sayfasından yazılı olarak iletebilir; ya da "Çağrı Merkezimizi " arayabilirsiniz. Dekontunuzu yeni alışverişinizde de kullanabilirsiniz. Eğer para iadesi talep ederseniz, iade bedeli, ödeme şeklinize göre iade edilir. Ödemenizi kredi kartı ile ödeme yaptıysanız iade bedeliniz kredi kartınıza; havale yaptıysanız bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtılacaktır.